LEVENT NART – YÖNETIM KURULU BAŞKANI

Levent Nart 1957 İzmir doğumlu. İzmir Atatürk Lisesi’ni, 1978’de Ege Üniversitesini, 1983’te de Köln Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

01 Ocak 1984 tarihinde Nordstern Colonia Konzern Şirketlerinin Köln’deki Genel Müdürlüğünde göreve başlayan Levent Nart, “Nordstern Service International” departmanında, çok uluslu şirketlerin Uluslararası Risk Yönetim Danışmanlığını yaparak, özellikle İş Durması ve Mamul Mesuliyeti, Mesleki Mesuliyet  konularında uzmanlık kazandı.

1987 yılından itibaren Türkiye Nordstern Sigorta A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Genel Müdürlüğüne atanan Nart. 1994 yılında Fransa’nın en büyük sigorta grubu UAP’nin şirketleri olan İmtaş Sigorta ve İmtaş Hayat’ın da Yönetim Kurulu Başkanlığına atanarak Türkiye’nin sigorta sektörünün ilk büyük birleşmesi olan Nordstern İmtaş evliliğini, Ülke Başkanı olarak tamamladı.

1997 senesinde AXA Oyak Holding bünyesinde, Nordstern İmtaş ve Oyak Sigorta şirketlerini birleştiren Levent Nart, Türkiye’nin en büyük Sigorta holdinginin kuruluşunda Hayat Şirketlerinin Genel Müdürü olarak görev aldı.

Levent Nart 1999 senesinde, partnerleri ile birlikte 130 ülkede uluslararası faaliyet gösteren NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.‘yi kurarak Türk ve Çok Uluslu şirketlere Risk Yönetimi Danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. NART  kısa sürede  Türkiye’nin en büyük bağımsız brokeri haline geldi.

Levent Nart, Alman Türk Sanayi ve  Ticaret Odası Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanlığı ve TÜSİAD, TUGİAD, yönetim ve denetim  kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

Levent Nart evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

OĞUZ KÖKER – YÖNETIM KURULU ÜYESI

Oğuz Köker 1960 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1977’de Kadıköy Anadolu Lisesi ve 1982’de İstanbul Üniversitesi  İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1984 yılında New York Wagner College’da MBA programını tamamlamıştır.

1987 yılında İstanbul Citibank’ta Hazine Bölümünde çalışmaya başlamıştır.  1988-1990 yılları arasında Finansbank’ın yatırım bankacılığı departmanının kuruluşunda yönetici olarak görev almıştır.  1990-1996 yılları arasında Suez Grubunun iştiraki olan Euroturk Bank’ta yatırım bankacılığı faaliyetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmıştır.

1996-1999 yılları arasında Bank Kapital’de yatırım bankacılığı genel müdür yardımcısı ve takiben yine bu grubun iştiraki olan K Yatırım Menkul Değerler’in genel müdürü olarak görev yapmıştır. 1999-2002 yılları arasında TEB Grubu’nun holding şirketi olan TEB Mali Yatırımlar’da iş geliştirme koordinatörü olarak çalışmış ve 2002-2011 yılları arasında TEB Yatırım Menkul Değerler’de yönetim kurulu üyesi ve yatırım bankacılığı başkanı olarak görev yapmıştır.

Eylül 2011-Eylül 2014 yılları arasında Tamek Holding’de icra kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Oğuz Köker, halen serbest danışmanlık yapmaktadır.

.

DENISE NART – YÖNETIM KURULU ÜYESI

1990 İstanbul doğumlu olan Denise Nart, 2009 yılında Alman Lisesi’ni, ardından da Sabancı – Yönetim Bilimleri Fakültesi’ni bitirdi.

Berkeley Üniversitesinde kısa dönem marketing eğitimi alan Denise Nart, üniversite yıllarında BASF, L’OREAL sınai şirketlerinde daha sonra sigorta brokerlik dünyasının kuruluşları arasında yer alan Lockton ve Arthur J. Gallagher Global Broker Şirketlerinin Liability, Trade Credit ve Politik Risk Unit’lerinde iş hayatının ilk deneyimlerini kazandı.

2013 yılında iş hayatına atılan Denise Nart, LOCKTON Londra Avrupa Merkezinde ” Young Leaderhip Scholarship Program ” adı altında LOCKTON’nun Global Departmanında görev aldı .

Denise Nart NART İnşaat ve Enerji departmanında 2014 ten beri global ve yerel işlerden sorumlu uzman olarak görev almakta .

2012 senesinden itibaren NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği, MLN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş Yönetim Kurullarında görev alan Denise Nart, Adalar Rotaract kurucu üyesi ve Brokerler Derneği Genç Brokerler Komitesi üyesidir.

Denise Nart İngilizce , Almanca , Türkçe ve Fransızca bilmektedir .

MARGOT NART – YÖNETIM KURULU ÜYESI

1956 Almanya Köln Doğumlu Margot Nart Köln Üniversitesi İnşaat Fakültesinin Tünel ve Yüksek İnşaat bölümünden yüksek mühendis olara mezun oldu .
Farklı inşaat şirketlerinde görev alan Margot Nart 1983 senesinde Köln Belediyesi İnşaat Bölümü Baş Mühendisi olarak görev aldı .
1990 Yılından itibaren Türkiye ye yerleşen Margot Nart NART Grubunun MLN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş , NART Business Center Faaliyetlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak yer aldı.
NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş inde 2002 yılından itibaren üye olarak görev alan Margot Nart İngilizce ,Almanca ve Türkçe konuşmaktadır